niedziela, 10 grudnia 2017

Posągi - gigantyczne żaby

Przedstawiam zestaw posągów stworzonych z myślą o dodatku "Border Town Burning". Poniższe makiety są już na stanie Staromiejskiego Domu Kultury i niebawem będzie można je zobaczyć w działaniu w trakcie kolejnej kampanii "Border Town Burning".

Wszystko zaczęło się od znalezienia odpowiedniego modelu. Niestety ciągle nie trafiłem na "temple dog", ale za to mam żaby.


alt

Figurkę powieliłem i dorobiłem niewielkie postumenty. Całość podniszczyłem.

alt

alt

Pierwsze malowanie.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Cały zestaw w ostatecznej kolorystyce.

alt

alt

alt

alt

Zbliżenie na wybrane modele, wraz z ukazaniem skali.

alt

alt

alt

alt

Na koniec, dwa zbiorcze zdjęcia.

alt

alt

8 komentarzy:

 1. Efekt końcowy niesamowicie ładny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Temple frogs zawsze mi się podobały. W sumie wschodnie wierzenia (czy to chińskie, czy w chińskie w wersji zniekształconej światem fantasy) są dla większości z nas tak egzotyczne, że spokojnie możemy wyobrazić sobie czczenie żaby jako jakiegoś świętego zwierzęcia. Wykonanie oczywiście mistrzowskie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tu widzę świetne makiety + zacny scenariusz: 6 znaczników skarbów, każdego strzeże starożytny świątynny slan któremu najpierw trzeba spuścić konkretny łomot! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszna uwaga z tymi Slannami - ładnie to się klimatycznie łączy (w chyba niezamierzony pierwotnie przez autora sposób) - starożytne posągi starożytnej rasy.

   Usuń
 4. Łezka mi się w oku kręci, jak wspominam kampanie BTB w klubie (zwłaszcza dwie pierwsze, w których uczestniczyło nawet kilkanaście osób na jednym spotkaniu, i które udało się rozegrać w całości i ukończyć) - zaryzykuję stwierdzenie, że to chyba najbardziej udane i klimatyczne rozgrywki, w jakich uczestniczyłem.

  W dodatku mam wrażenie, że w SDKu mamy lepsze zaplecze do gier "pozamiejskich" (w tym BTB) niż typowo "miejskich" (w tym klasyczny Mordheim).

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostateczny efekt jest znakomity! Bardzo mi się podobają te posągi, a w dodatku jest ich dużo. No i - żaby! Brawo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Praca nad tak klimatycznymi makietami to sama przyjemność. Zaś gra w BTB była niesamowitą odskocznią od klasycznego Mordheim.

  OdpowiedzUsuń