sobota, 17 marca 2018

Warsztaty makietowe - dom nr 4

W naszych klubowych zasobach mamy jeszcze dwa domki wykończone w trakcie ostatniej edycji Warsztatów Makietowych.

Dzisiejszy był ewidentnie wzorowany na typowym wielopiętrowym budynku do Mordheim, jaki nam wyskoczy w wyszukiwarce, gdy wpiszemy hasło "Mordheim building tutorial". Oczywiście jest to wariacja "na temat" i nasza wersja tego pomysłu.

Autorem makiety pierwotnie był niejaki Talar związany z naszym klubem na początku jego istnienia, mocno swego czasu wspierający makietowo razem ze mną warszawskie turnieje Mordheim.

Tą makietę zostawił nam w prezencie po którymś "Mordheim inna di yard", czyli takim klimatycznym graniu pod chmurką u mnie w ogrodzie.

Makieta trochę poleżała w moim magazynku, aż koniec końców wziąłem ją na warsztat. Moje przeróbki ograniczyły się, do dorobienia tarasu, większego poszarpania nożykiem ścian, zrobienia drabinek, solidniejszej podstawki i na koniec dla klimatu - beczkowozu. ;)

Po zapiaskowaniu makiety i jej zapodkładowaniu, przekazałem domek na łono klubu. Traf chciał, że właśnie niebawem miały  odbywać się Warsztaty Makietowe. W ich trakcie bodajże Marcin całkiem zacnie zmalował tą makietę, która, z tego co widzę  z fotorelacji, dość często gości na klubowych stołach.

Domek prezentuje się następująco:
1 komentarz:

  1. Fajnie wyszło. No i makieta wygląda na grywalną (mało gruzu przeszkadzającego w ustawianiu figurek).

    OdpowiedzUsuń